Marneulidəki mövcud hadisələrlə bağlı xalq müdafiəçisinin Bəyanatı
Xalq Müdafiəçisi Aparatı, Marneulidə mövcud hadisələri yaxından izləyir. Bu dəqiqələrdə Aparatın işçiləri vəziyyətlə ətraflı tanış olmaq üçün hadisə yerinə yollanırlar.
İlkin məlumata görə, Monitorinq Təşkilatının nümayəndəsi Qiorqi Mumladze və media nümayəndələri də daxil olmaqla bir neçə nəfər fiziki təcavüzə məruz qalıb (Telekompaniya Mtavari, İctimai Yayımçı).
Daxili İşlər Nazirliyi ilə ilkin əlaqəyə görə, jurnalist fəaliyyətinə maneə və zorakılıq iddiaları ilə bağlı istintaq başladılıb.
İstintaqın dərhal aparılacağına və məsul şəxslərin tez bir zamanda müəyyənləşəcəyinə ümid edirik. Bu, ictimai asayişin və seçkilərin sülh şəraitində keçirilməsinin təmin edilməsi üçün vacib ilkin şərt olacaqdır.

Public Defender’s Statement on Marneuli Developments
The Public Defender’s Office is closely watching the events ongoing in Marneuli. At this moment, representatives of the office are travelling to Marneuli to better monitor the situation on the ground.
As far as we are informed at this stage, several people were physically assaulted, including Giorgi Mumladze, a representative of the monitoring organization, and representatives of the media (Mtavari TV, Public Broadcaster).
As a result of our communication with the Ministry of Internal Affairs, we have been informed that an investigation was launched into alleged obstruction of journalistic activities and violence.
We hope that the investigation will be carried out effectively and all the offenders will be identified quickly. This will be an important precondition for ensuring public order and peaceful elections.