Xalq müdafiəçisi Şərqi Gürcüstan Müsəlman Şöbəsinin müftisi ilə görüşüb
30 may 2024-cü il tarixində Gürcüstanın Xalq Müdafiəçisi Levan İoseliani Şərqi Gürcüstanın müftisi Etibar Eminov və Ümumi Gürcüstan Müsəlmanları Şöbəsinin Şeyx Faiq Nəbiyev ilə görüşüb.
Giriş iclasında söhbətdə Gürcüstandakı tolerant mühitdən və ölkədə tolerant mədəniyyətin bərqərar olması istiqamətində ictimai müdafiəçinin fəaliyyətindən danışılıb; Müsəlman dini tikililəri məsələsi və dövlət dəstəyinin gücləndirilməsinin vacibliyi müzakirə edilib.
Tərəflər Gürcüstanda fəaliyyət göstərən dini qurumlar arasında əməkdaşlığın dərinləşdirilməsi və bu istiqamətdə ictimai müdafiəçinin rolu barədə də danışıblar.

Public Defender Meets with Mufti of Administration of Muslims of Eastern Georgia
On May 30, 2024, Levan Ioseliani, Public Defender of Georgia, met with Etibar Eminov, Mufti of Eastern Georgia of the Administration of All Muslims of Georgia, and Sheikh Taig Nabiev.
At the introductory meeting, the conversation touched upon the tolerant environment in Georgia and the activities of the Public Defender aimed at establishing the tolerant culture in the country, as well as the issue of Muslim religious buildings and the importance of the strengthening of state support.
The parties also talked about the issue of deepening the cooperation between the religious organizations operating in Georgia and the role of the Public Defender in this direction.