Xalq Müdafiəçisi İspaniya parlamentinin nümayəndə heyəti ilə görüşüb
Gürcüstanın Xalq Müdafiəçisi Nino Lomjaria və Xalq Müdafiəçisinin müavini Giorgi Burcanadze İspaniya parlamentinin nümayəndə heyəti ilə görüşüblər. Avropa İttifaqı ilə inteqrasiya prosesi və 12 bəndlik plan Konqresin Xarici Əlaqələr Komitəsinin sədri Pau Mari Kloze və nümayəndə heyətinin üzvləri ilə əsas müzakirə mövzusu olub.
Parlament nümayəndə heyətinin üzvləri Xalq Müdafiəçisinin planda nəzərdə tutulan məqamların həyata keçirilməsində baxışı ilə maraqlanıblar. Bundan əlavə, Xalq Müdafiəçisi Gürcüstanın demokratik inkişafı üçün namizəd statusunun verilməsinin vacibliyinə və Avropa İttifaqı tərəfindən namizəd statusunun rədd edilməsinin doğura biləcəyi mənfi nəticələrə diqqət çəkib.
Nino Lomjaria qeyd olunan məsələyə göstərdikləri dəstəyə və marağa görə İspaniya nümayəndə heyətinin üzvlərinə təşəkkür edib.

Nino Lomjaria, Public Defender of Georgia, and Giorgi Burjanadze, Deputy Public Defender of Georgia, met with the Spanish parliamentary delegation. Integration with the European Union and the 12-point plan were the main topics of discussion with Pau Marí Klose, Chairman of the Foreign Relations Committee of the Congress of Spain, and members of the delegation.
The parliamentary delegation showed interest in the vision of the Public Defender in the implementation of the points outlined in the plan. Additionally, the Public Defender drew attention to the importance of granting candidate status for the democratic development of Georgia and the negative consequences that may follow the rejection of the status by the European Union.
Nino Lomjaria thanked the members of the Spanish delegation for their support and interest in the mentioned issue.