Xalq Müdafiəçisi İnsan Hüquqları Məhkəməsinin vitse-prezidenti ilə görüşüb
23 may 2023-cü il tarixində Strasburqda rəsmi səfərdə olan Gürcüstanın Xalq Müdafiəçisi Levan İoseliani Avropa İnsan Hüquqları Məhkəməsinin vitse-prezidenti Marko Bosniak ilə görüşüb.
Görüşdə tərəflər Gürcüstanın Avropa İnsan Haqları Məhkəməsində qaldırdığı iddiaların mahiyyətini və Xalq Müdafiəçisinin hazırladığı amicus brifinqinin fikirlərini müzakirə ediblər. Həmçinin Strasburq Məhkəməsi ilə Xalq Müdafiəçisi Aparatı arasında əməkdaşlığın əhəmiyyətindən və gələcəkdə bu əməkdaşlığın dərinləşdirilməsi perspektivlərindən danışılıb.

Public Defender Meets with Vice President of European Court of Human Rights
On May 23, 2023, Levan Ioseliani, Public Defender of Georgia, who is on an official visit to Strasbourg, met with Marko Bošnjak, Vice-President of the European Court of Human Rights.
The topics discussed at the meeting included the nature of the lawsuits filed by Georgia with the European Court of Human Rights and the amicus curiae briefs developed by the Public Defender, as well as the importance of cooperation between the Strasbourg Court and the Public Defender’s Office and the prospects of deepening this cooperation in the future.