Bərabərlik mövzusunda məlumat görüşləri
2022-ci ilin may-avqust aylarında Xalq Müdafiəsi Aparatının Bərabərlik Departamentinin əməkdaşları Zemo Acara, Kaxeti, Şida Kartli və Mtsxeta Mtianeti bələdiyyələrinin və şuralarının əməkdaşları ilə və yerli dini və etnik azlıqların nümayəndələri ilə görüşlər keçirmişlər.
İclaslarda ölkədə bərabərliyə nail olunması prosesində yerli özünüidarəetmə orqanlarının rolu və öhdəlikləri müzakirə olunub. Xalq Müdafiəçisinin nümayəndələri ayrı-seçkiliyə qarşı qanunvericilik və hüququn bərpası mexanizmləri barədə yerli əhaliyə məlumat verib, bərabərlik hüququnun reallaşdırılması baxımından yerlərdə problemlərlə özləri də tanış olublar.
Görüşlər Gürcüstan Açıq Cəmiyyət Fondunun dəstəyi ilə - “İfrat sağçı siyasətə qarşı mübarizə istiqamətində Xalq Nümayəndəsinə dəstək” Xalq Müdafiəçisinin Şərq və Qərb bölmələrinin köməyi ilə həyata keçirilib. Qeyd olunan məlumat xarakterli görüşlər Xalq Müdafiəçisinin bərabərlik məsələlərinə dair maarifləndirici fəaliyyətinin davamıdır və Aparat gələcəkdə də fəal şəkildə planlaşdırmağa davam edəcəkdir.

Information Meetings on Equality
In the period from May to August 2022, employees of the Equality Department of the Public Defender’s Office held meetings with employees of the city halls and councils of the municipalities of Zemo Adjara, Kakheti, Shida Kartli and Mtskheta Mtianeti, as well as representatives of local religious and ethnic minority groups.
The role and obligations of local self-government bodies in the process of achieving equality in the country were discussed at the meetings. Representatives of the Public Defender provided the local population with information about anti-discrimination legislation and mechanisms for the restoration of rights, and listened to the problems relating to the realization of the right to equality.
The meetings were carried out with the support of the Open Society Georgia Foundation Project "Support to the Public Defender in Combating Far-Right Politics" and with the assistance of the Eastern and Western Divisions of the Public Defender. The informational meetings are a continuation of the Public Defender's educational activities on equality issues, which the Office will actively continue to plan in the future.