Xalq Müdafiəçi Aparatının əməkdaşları üçün vasitəçilik təlimi
2024-cü ilin iyun ayında USAID/Gürcüstan Qanunun aliliyi Proqramının dəstəyi ilə Gürcüstanın Xalq Müdafiəçisi Aparatının əməkdaşlarına vasitəçilik məsələləri üzrə təlim keçirilib.
Ayrı-seçkiliyə qarşı milli mexanizm kimi Xalq Müdafiəçisinin mühüm səlahiyyətlərindən biri də şifahi dinləmə keçirmək və tərəflər arasında mübahisəni həll etməkdir. Bu prosesi səmərəli həyata keçirmək üçün vasitəçiliklə bağlı praktiki bacarıqlara tam yiyələnmək lazımdır.
Təlimdə Mediator Assosiasiyasının üzvü və vasitəçi Veko Dodaşvili iştirakçıları vasitəçiliyin prinsip və üsulları, effektiv ünsiyyət, münaqişələrin və danışıqların idarə edilməsi, qarşılıqlı faydalı razılaşmanın əldə edilməsi üçün zəruri olan bacarıqların formalaşdırılması taktikası ilə tanış edib. İclaslarda xalq müdafiəçisinin nümayəndələri praktiki nümunələr və hallar müzakirə ediblər.

Mediation Training for Employees of Public Defender's Office
In June 2024, with the support of the USAID/Georgia Rule of Law Program, employees of the Public Defender’s Office of Georgia were trained on mediation issues.
One of the important powers of the Public Defender, as a national anti-discrimination mechanism, is to conduct an oral hearing and settle disputes between the parties. In order to conduct this process effectively, it is necessary to fully possess the practical skills relating to mediation.
MediatorsAssociation member and mediator Veko Dodashvili introduced training participants to the principles and techniques of mediation, tactics of developing skills necessary for conducting effective communication, managing conflicts and negotiations, and reaching a mutually beneficial agreement. Representatives of the Public Defender discussed practical examples and cases at the meetings.