Ombudsmanın birinci müavini ABŞ səfirliyinin təşkil etdiyi tədbirdə iştirak edib
9 dekabr 2021-ci il tarixində Gürcüstanın Xalq Müdafiəçisinin birinci müavini Tamar Qvaramadze Amerika Birləşmiş Ştatlarının Səfirliyi tərəfindən İnsan Hüquqları Gününə həsr olunmuş virtual müzakirədə iştirak etmişdir.
ABŞ-ın Gürcüstandakı səfiri Keli Deqnan çıxışında insan hüquqlarına hörmət və müdafiənin ABŞ və Gürcüstan üçün ortaq dəyər olduğunu vurğulayıb. Ombudsmanın birinci müavini Tamar Qvaramadze və ABŞ səfirliyinin siyasi məsul işçisi Evan Eliot ABŞ və Gürcüstanın insan hüquqları sahəsində təcrübəsini, bu sahədəki çətinlikləri və onların aradan qaldırılması istiqamətində görülən işləri müzakirə ediblər.

First Deputy Public Defender Takes Part in Event Organized by US Embassy
On December 9, 2021, Tamar Gvaramadze, First Deputy Public Defender of Georgia, participated in a virtual discussion organized by the Embassy of the United States of America on the occasion of the Human Rights Day.
In her speech, US Ambassador to Georgia Kelly Degnan emphasized that respect for human rights was a shared value for the United States and Georgia. Tamar Gvaramadze, First Deputy Deputy Public Defender of Georgia, and Evan Elliott, Political Officer at the US Embassy, discussed the human rights practices in the United States and Georgia, challenges in this area and the efforts aimed at overcoming these challenges.