İşğal olunmuş ərazilərdən olan məcburi köçkünlər, əmək, səhiyyə və sosial müdafiə nazirinin müavini ilə görüş
5 may 2023-cü il tarixində Gürcüstanın Xalq Müdafiəçisi Levan İoseliani Gürcüstanın işğal olunmuş ərazilərindən olan məcburi köçkünlər, əmək, səhiyyə və sosial müdafiə nazirinin müavini Tamila Barkalaya ilə görüşüb.
İclasda uşaqların, məhdud imkanlı şəxslərin, qadınların və qocaların hüquqlarının müdafiəsi vəziyyəti; sığınacaqlardakı şəraiti və əmək müfəttişliyinin səlahiyyətlərini nəzərdən keçirdi; Həssas qruplara xidmət göstərilməsi ilə bağlı məsələlər diqqətə çatdırılıb.
Görüşdə Xalq Müdafiəçisinin birinci müavini Tamar Qvaramadze və İnsan Alveri Qurbanlarına Dövlət Qayğı və Yardım Agentliyinin direktoru Meri Maqlaferidze də iştirak ediblər.

Meeting with Deputy Minister of IDPs from Occupied Territories, Labour, Health and Social Affairs
On May 5, 2023, Levan Ioseliani, Public Defender of Georgia, met with Tamila Barkalaia, Deputy Minister of IDPs from the occupied territories of Georgia, Labour, Health and Social Affairs.
The topics of discussion at the meeting were the situation of the rights of children, persons with disabilities, women and older people, conditions in the shelters and powers of the labour inspectorate. Issues related to the provision of services to vulnerable groups were highlighted.
The meeting was also attended by Tamar Gvaramadze, First Deputy Public Defender, and Meri Maglaperidze, Director of the Agency for State Care and Assistance for Victims of Trafficking.