Gürcüstanın Xalq Müdafiəçisinin nümayəndələri yerli özünüidarəetmə orqanlarının gender bərabərliyi şuraları ilə görüşüblər
19-28 aprel 2023-cü il tarixlərində Gürcüstanın Xalq Müdafiəçisi Aparatının Gender Departamentinin əməkdaşları Sofio Rusetski, Nino Yakobidze və Qvantsa Xaratişvili Mtsxeta-Mtianeti və Kvemo Kartli bələdiyyələrində Gender Bərabərliyi Şurasının üzvləri ilə məlumat görüşləri keçiriblər.
Məlumatlandırma görüşündə Xalq Müdafiəçisinin nümayəndələri Gender Bərabərliyi Şurasının üzvləri ilə genderin mahiyyəti və əsas anlayışları, qadınlara münasibət, ailə daxili zorakılığı və qadın qətli məsələləri barədə danışıblar. İclasda həmçinin qadınlara qarşı zorakılıq və ailə daxili zorakılığı hallarının qarşısının alınması və qurbanların səlahiyyətlərinin artırılması prosesində yerli özünüidarəetmə orqanlarının rolu müzakirə olunub.

Public Defender’s Representatives Meet with Gender Equality Councils of Local Self-Governments
On April 19-28, 2023, employees of the Gender Department of the Public Defender’s Office, Sopio Rusetski, Nino Iakobidze and Gvantsa Kharatishvili, met with gender equality council members in Mtskheta-Mtianeti and Kvemo Kartli municipalities and held information meetings with them.
During the information meeting, the representatives of the Public Defender talked to the gender equality council members about the essence of gender and basic concepts, violence against women, domestic violence and femicide. The role of local self-governments in the process of preventing violence against women and domestic violence and empowerment of victims were also discussed at the meeting.