Tələbələr və qadınlarla məlumatlandırma görüşü
25 mart 2025-ci il tarixində Gürcüstanın Xalq Müdafiəçisi Aparatının Gender Departamentinin rəhbəri Sofio Rusetski Vətəndaş Cəmiyyətinin İnkişafı Mərkəzi, Birinci Tibb Məktəbi və Peşəkar Bacarıqlar Agentliyinin birgə layihəsində iştirak edən qadın və tələbələrlə - “Ölkəmizdə Tələbələrin və Həssas Qadınların Maarifləndirilməsi” ilə görüşdü.
Sofio Rusetski iclas iştirakçılarını Xalq Müdafiəçisinin mandatı və Gender Departamentinin fəaliyyəti ilə tanış etdi; O, qadınlara qarşı zorakılıq və ailə daxili zorakılığı hallarının qarşısının alınmasında və qurbanların səlahiyyətlərinin artırılmasında yerli özünüidarəetmə orqanlarının və cəmiyyətin rolundan danışıb, zorakılıq qurbanları üçün ölkədə mövcud olan müdafiə və yardım xidmətləri haqqında məlumat verib. Erkən/uşaq nikahları və reproduktiv sağlamlıq məsələləri də müzakirə olunub.
Görüşün sonunda iştirakçılar fərdi məsələlərlə bağlı Xalq Müdafiəçisinin nümayəndəsi ilə məsləhətləşib və gələcək əməkdaşlıq barədə razılığa gəliblər.