Xalq Müdafiəçisi Aparatının əməkdaşları üçün yetkinlik yaşına çatmayanlarla ünsiyyət məsələləri üzrə təlim
2022-ci ilin avqust və sentyabr aylarında Birləşmiş Millətlər Təşkilatının Uşaq Fondunun (UNICEF) dəstəyi ilə həyata keçirilən GürcüstanınXalq Müdafiəçisinin bacarıqlarının gücləndirilməsi layihəsi çərçivəsində Xalq Müdafiəçisi Aparatının əməkdaşları üçün azyaşlılarla ünsiyyət məsələləri üzrə təlim keçirilmişdir.
Aparatın uşaqlarla məşğul olan əməkdaşları üçün təlimlər iki mərhələdə - 4-5 avqust və 23-24 sentyabr tarixlərində keçirilib və onlara ekspertlər Ana Arqanaşvili və Ana Abaşidze rəhbərlik edib.
Görüşdə Xalq Müdafiəçisinin səlahiyyətləri çərçivəsində həyata keçiriləcək tədbirlərdən, o cümlədən uşaqların özləri ilə onlara uyğunlaşdırılmış yanaşmalarla ünsiyyətin aspektlərindən danışılıb.
Sözügedən fəaliyyət yetkinlik yaşına çatmayanların hüquqlarının müdafiəsi, onlara uyğunlaşdırılmış sistemli və kompleks yanaşmaların tətbiqi üçün mahiyyət etibarilə mühüm əhəmiyyət kəsb edən uşaqlarla ünsiyyət baxımından aparatın fəaliyyətinin səmərəliliyinin gücləndirilməsinə xidmət edir.
Birləşmiş Millətlər Təşkilatının Uşaq Fondunun dəstəyi və ekspertlərin cəlb edilməsi ilə uşaqlarla ünsiyyətin aspektlərinə dair daxili rəhbər sənədin yaradılması nəzərdə tutulur.

Training for Employees of Public Defender's Office on Communication with Minors
In August and September 2022, trainings on issues of communication with minors were held for the employees of the Public Defender’s Office within the framework of the UNICEF-supported project “Strengthening the Capacities of the Public Defender of Georgia”.
The trainings for the employees dealing with children were held in two stages, on August 4-5 and September 23-24, and were led by experts Ana Arganashvili and Ana Abashidze.
The meeting participants talked about the activities to be implemented within the framework of the authority of the Public Defender, including the aspects of communication with children with approaches adapted to them.
The mentioned activity serves to strengthen the work effeciency of the Office in terms of communication with children, which is essentially important for the protection of their rights and the introduction of systemic and comprehensive approaches adapted to them.
With the support of the United Nations Children's Fund and involvement of experts, it is planned to create an internal guide on aspects of communication with children.