Xalq Müdafiəçisi davam edən əmək mübahisəsini barışıqla ilə sona çatdırdı
24 fevral 2025-ci il tarixdə ayrı-seçkilik xarakterli əmək hüquqlarının pozulması ilə bağlı Xalq Müdafiəçisi Aparatında baxılan daha bir iş tərəflər arasında barışıq təmin edilməklə yekunlaşıb.
Xalq müdafiəçisi tərəflərin kompromis qərara gələ bilməsindən və Məsləhət Aktı ilə müəyyən edilmiş öhdəlikləri yerinə yetirməsindən məmnundur.
Ayrı-seçkiliklə mübarizənin milli mexanizmi kimi Xalq Müdafiəçisinin mühüm səlahiyyətlərindən biri şifahi dinləmələr keçirmək və mübahisələri həll yolu ilə həll etməkdir ki, bu da hər iki tərəf üçün məqbul olan üsuldur.
Qeyd edək ki, 2014-cü ildən Gürcüstanın “Ayrı-seçkiliyin bütün formalarının ləğvi haqqında” qanunu qüvvəyə mindikdən sonra Xalq Müdafiəçisi üçüncü dəfədir ki, tərəflər arasında mübahisəni həll edib.
Xalq Müdafiəçisi iddia edilən ayrı-seçkilik hallarında tərəflər arasında nizamlanma imkanlarından daha fəal istifadə etməyə davam edəcək.