Xalq Müdafiəsi Apartı Qldani hadisələri zamanı həbs edilənlərin hüquqlarının pozulması ilə bağlı faktları öyrənir
Sentyabrın 22-də Xalq Müdafiəçisinin nümayəndəsi Qldanidə baş verən hadisələr nəticəsində həbs edilən hər üç vətəndaşla görüşüb. Saxlanılanlardan Nikanor Melia polis əməkdaşları tərəfindən şifahi və fiziki zorakılıq faktından danışıb. Xalq Müdafiəsi Apartı iddia edilən düzgün olmayan rəftar barədə dərhal Xüsusi İstintaq Xidmətinə məlumat verib və tez və effektiv cavab gözləyir.
Gürcüstanın Xalq Müdafiəçisinin məlumatına görə, Daxili İşlər Nazirliyinin əməkdaşları Qldanidə baş vermiş qarşıdurma zamanı xırda xuliqanlıq və hüquq-mühafizə orqanlarının əməkdaşlarının qanuni tələbinə tabe olmamaq maddələri ilə (Gürcüstanın İnzibati Xətalar Məcəlləsi 166 və 173-cü maddələri) 3 nəfəri həbs ediblər.
Gürcüstanın Xalq Müdafiəçisi məhbusların iddia edilən hüquqlarının pozulması faktlarını öyrənməyə davam edəcək.

Public Defender’s Office Studying Alleged Violation of the Rights of Those Detained during Gldani Events
On September 22, an authorized representative of the Public Defender met with all three citizens detained during the Gldani developments. One of the detainees, Nikanor Melia, spoke about verbal and physical abuse by police officers. The Public Defender’s Office immediately informed the Special Investigation Service about the alleged ill-treatment and expects a quick and effective response.
According to the information available to the Public Defender of Georgia, the employees of the Ministry of Internal Affairs detained 3 persons during the confrontation in Gldani under the articles of petty hooliganism and disobedience to the legal demands of the law enforcement officers (Articles 166 and 173 of the Administrative Offences Code of Georgia).
The Public Defender of Georgia will continue to study the alleged violations of the rights of the detainees.