Xalq müdafiəçisi, Covid-19 pandemiası əsnasında Sarpi sərhəd keçid məntəqəsinin işləməsi ilə tanış oldu
6 avqust 2020-ci il tarixində Gürcüstanın xalq müdafiəçisi Nino Lomcaria, Gürcüstanın Daxili İşlər Nazirliyinin Sarpidəki Sərhəd-Miqrasiya Nəzarət İdarəsini ziyarət edərək Yeni Covid-19-un pandemiyası dövründə Türkiyə Respublikası ilə dövlət sərhədindən keçmə prosedurları ilə tanış oldu.
Xalq müdafiəçisi sərhəd-miqrasiya məntəqəsinin ərazisinə, yerində yerləşdirilmiş müvəqqəti karantin sahəsinə baxış keçirdi, sərnişinlərin pasport nəzarəti, karantin və özünütəcridetmə, termoskrayninq və digər yoxlama prosedurları ilə tanış oldu.
Bundan əlavə, Daxili İşlər Nazirliyinin əməkdaşları xalq müdafiəçisinə Gürcüstan ərazisindən çıxmağın müvəqqəti qaydalarını və Gürcüstan vətəndaşlarının iş fəaliyyəti üçün Türkiyə Respublikasına girməsi üçün müvafiq prosedurları izah etdilər.

On August 6, 2020, Public Defender Nino Lomjaria visited the Border-Migration Control Department of the Ministry of Internal Affairs of Georgia in Sarpi and received information about the procedures of crossing the state border between Georgia and the Republic of Turkey during the novel COVID-19 pandemic.
The Public Defender viewed the territory of the border-migration unit and the temporary quarantine space arranged on the spot. She also checked the procedures of passport control, placement in quarantine and self-isolation, thermoscreening, etc.
In addition, representatives of the Ministry of Internal Affairs briefed the Public Defender on the temporary rules and procedures for leaving the territory of Georgia by the citizens of Georgia who wish to work in the Republic of Turkey.