Xalq Müdafiəçisi ədliyyə naziri ilə görüşüb
Gürcüstanın Xalq Müdafiəçisi Levan İoseliani Gürcüstanın ədliyyə naziri Rati Breqadze ilə görüşüb, aparatın prioritetləri ilə tanış olub və insan hüquqlarının müdafiəsini gücləndirmək məqsədilə əməkdaşlığın əsas istiqamətləri barədə danışıb.
Tərəflər dövlətlərarası şikayəti - Strasburq İnsan Hüquqları Məhkəməsi tərəfindən tam məqbul elan edilmiş "Gürcüstan Rusiyaya qarşı (IV)" işini müzakirə ediblər. Ədliyyə naziri ölkənin suverenliyinin və işğal xətti boyunca yaşayan əhalinin hüquqlarının müdafiəsi istiqamətində həyata keçiriləcək tədbirləri müzakirə edib. Məhkumların insan hüquqlarına və penitensiar sistemdəki vəziyyətə xüsusi diqqət yetirilib.
Ədliyyə naziri Levan İoselianiyi Xalq Müdafiəçisi vəzifəsinə seçilməsi münasibəti ilə təbrik edib, ona uğurlar arzulayıb və Xalq Müdafiəçisi Aparatı ilə sıx və səmərəli əməkdaşlığa ümid etdiyini bildirib.
İclasda xalq müdafiəçisinin müavinləri və ədliyyə naziri və Xüsusi Penitensiar Xidmətin rəisi də iştirak edib.

Public Defender Meets with Minister of Justice
Levan Ioseliani, Public Defender of Georgia, met with Rati Bregadze, Minister of Justice of Georgia. The Public Defender talked about the priorities of the Office and the main directions of cooperation for the purpose of strengthening protection of human rights.
The parties also spoke about the inter-state case Georgia v. Russia (IV), which was declared fully admissible by the European Court of Human Rights. The Minister of Justice discussed the measures to be implemented to protect the sovereignty of the country and the rights of the population living along the occupation line. Special attention was paid to the human rights of prisoners and the situation in the penitentiary system.
The Minister of Justice congratulated Levan Ioseliani on his election to the position of the Public Defender, wished him success and expressed his hope for close and fruitful cooperation with the Public Defender’s Office.
The meeting was also attended by the Deputies of the Public Defender, the Deputies of the Minister of Justice and the Head of the Special Penitentiary Service.