Xalq Müdafiəçisi tədbirlərdə tənqidi media nümayəndələrinə çıxışın qadağan edilməsinə cavab verir
Gürcüstanın Xalq Müdafiəçisi müxalifət partiyaları ilə Litvanın keçmiş xarici işlər naziri arasında dünən Tbilisidə keçirilən görüşə bəzi KİV nümayəndələrinin buraxılmamasına münasibət bildirib.
Xalq Müdafiəçisi müxtəlif vaxtlarda digər məsələlərlə yanaşı, tənqidi media nümayəndələrinin dövlət qurumları tərəfindən təşkil edilən brifinqlərə və ya bələdiyyə tədbirlərinə çıxışına icazə verilməməsi və/və ya dəvət edilməməsi təcrübəsini qiymətləndirmişdir.
Xalq Müdafiəçisi kütləvi informasiya vasitələrinin ictimai maraqlar sahəsində məlumatların yayılması üzrə xüsusi funksiyasını vurğulayır ki, bu da öz növbəsində cəmiyyətin öz müqəddəratını təyin etməsi və demokratik dövlətin formalaşması prosesində zəruri şərtdir.
Xalq Müdafiəçisi öz mandatı çərçivəsində yuxarıda qeyd olunan işə baxacaq və ictimaiyyətin hərtərəfli məlumat almaq hüququnu məhdudlaşdırmamaq üçün bütün tərəfləri kütləvi informasiya vasitələrinin nümayəndələrinin ictimai maraq kəsb edən tədbirlərə bərabər çıxışını təmin etməyə çağırır.
iş saatları: Bazar ertəsi–Cümə 9:00–18:00
qaynar xətt: 1481 (24/7)