Xalq Müdafiəçisi ABŞ səfirliyinin nümayəndələri ilə görüşüb
7 noyabr 2024-cü il tarixində Gürcüstanın Xalq Müdafiəçisi Levan İoseliani Xalq Müdafiəçisinin müavini Elene Quduşauri ABŞ-ın Gürcüstandakı səfirliyinin Ədliyyə Departamentinin hüquq müşaviri Çarlz Şmittslə və ABŞ Beynəlxalq Agentliyinin (USAID) Demokratiya, Hüquqlar və İdarəetmə Departamentinin rəhbəri Ceff Qobel ilə görüşüblər.
Giriş iclasında Gürcüstanda keçirilən parlament seçkiləri müzakirə edilib. Xalq Müdafiəçisi qonaqları seçki nəzarəti istiqamətində idarənin səlahiyyətləri və fəaliyyəti ilə tanış etdi; O, həm seçkiqabağı təşviqat zamanı, həm də seçki günü aşkar edilən qanun pozuntuları və səlahiyyətlərinə uyğun olaraq həyata keçirilən cavab tədbirləri barədə danışıb.
Görüşdə USAID və Xalq Müdafiəçisi arasında tərəfdaşlıq proqramının gedişatı müzakirə edilib və onun davam etdirilməsi imkanları razılaşdırılıb.
Görüşdə INL-in direktoru Ceymi Şufflberqer və ABŞ-ın Gürcüstandakı səfirliyinin siyasi məsul işçisi Kerri Makintoş da iştirak ediblər.

Public Defender Meets with Representatives of US Embassy
On November 7, 2024, Levan Ioseliani, Public Defender of Georgia, and Elene Ghudushauri, Deputy Public Defender, met with Charles Schmitt, Legal Advisor of the Department of Justice of the US Embassy in Georgia, and Jeff Goebel, Head of the USAID's BureauforDemocracy, HumanRightsandGovernance.
The parliamentary elections held in Georgia were discussed at the introductory meeting. The Public Defender introduced the mandate and activities of the Office in the direction of election supervision to the guests; He spoke about the violations detected both during the pre-election campaign and on the election day and the response implemented in accordance with the authority.
The parties also discussed the progress of the partnership programme between USAID and the Public Defender and agreed on the possibilities of its continuation.
The meeting was also attended by INL Director Jamie Shufflebarger, and the Political Officer of the US Embassy in Georgia, Kerry McIntosh.