Norveç Krallığının səfiri ilə görüş
2024-cü il fevralın 1-də Gürcüstanın Xalq Müdafiəçisi Levan İoseliani Norveç Krallığının Gürcüstandakı Fövqəladə və Səlahiyyətli səfiri Bergliot Hovland ilə görüşüb.
Təqdimat iclasında Levan İoseliani səfiri Xalq Müdafiəçisi Aparatının mandatı və prioritetləri ilə tanış edib. Onlar ölkədə insan hüquqlarının vəziyyətini və Xalq Müdafiəçisinin fəaliyyətinin xüsusiyyətlərini nəzərdən keçirdilər; Norveç Krallığının insan hüquqlarının müdafiəsi sahəsində böyük təcrübəsindən də danışılıb, əməkdaşlığın dərinləşdirilməsinə hazır olduqları bildirilib.

Meeting with Ambassador of Kingdom of Norway
On February 1, 2024, Levan Ioseliani, Public Defender of Georgia, met with BergljotHovland, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Kingdom of Norway to Georgia.
At the introductory meeting, Levan Ioseliani introduced the mandate and priorities of the Public Defender’s Office to the Ambassador. They reviewed the situation of human rights in the country and the specifics of the Public Defender's work; They also talked about the great experience of the Kingdom of Norway in terms of the protection of human rights and expressed readiness to deepen cooperation.