Xalq Müdafiəçisi Telavidə görüşlər keçirib
7 iyul 2023-cü ildə Gürcüstanın Xalq Müdafiəçisi Levan İoseliani telavidəki Hərbi qəsəbədə olub, əhalinin məişət şəraiti ilə yaxından tanış olub.
“Mən bu gün gördüm ki, hərbi qəsəbədə vəziyyət necə ağırdır, orada sakinlər mənzilləri qanuniləşdiriblər, amma torpaq Müdafiə Nazirliyinin mülkiyyətidir. Nazirlik və bələdiyyə arasında yaranmış qeyri-müəyyənlik səbəbindən infrastruktur və ya kommunikasiya problemlərini həll etmək mümkün deyil. Sonda qurumlar öz öhdəliklərini başa düşənə qədər vətəndaşlar dözülməz şəraitdə yaşamalı olurlar.
Mən bütün aidiyyatı qurumları hərbi qəsəbədə yaşayan insanlara diqqət yetirməyə və əhali üçün faydalı qərarlar qəbul etməyə çağırıram”, - deyə Levan İoseliani bildirib.
Bu və digər məsələlərlə bağlı xalq müdafiəçisi bu gün Kaxeti qubernatoru Giorgi Aladaşvili ilə görüşüb.
Xalq müdafiəçisi Telavi müvəqqəti saxlama məntəqəsinə və Daxili İşlər Nazirliyinin Kaxeti regional idarəsinə də baxış keçirib.

Public Defender Holds Meetings in Telavi
On July 7, 2023, Public Defender Levan Ioseliani visited the so-called military settlement in Telavi and viewed the living conditions of the population.
"Today I saw difficult situation in the military settlement, where residents have legalized apartments, but the land is the property of the Ministry of Defence. Due to misunderstanding between the Ministry and the municipality, it is not possible to fix the infrastructural and communication problems. The agencies fail to realize their obligations and meanwhile the citizens have to live in unbearable conditions.
I call on all the relevant agencies to pay attention to the people living in the military settlement and make beneficial decisions for the population," said Levan Ioseliani.
The Public Defender met with Kakheti Governor Giorgi Aladashvili on the above and other issues today.
Levan Ioseliani also visited the Telavi Temporary Detention Center and the Kakheti Regional Administration of the Ministry of Internal Affairs.