Xalq Müdafiəçisi Marneuli Bələdiyyəsinin Sadaxlı və Xıxanı kəndlərində olub
29 iyul 2025-ci il tarixində Gürcüstanın Xalq Müdafiəçisi Levan İoseliani Sadaxlo kəndinin əhalisi və Marneuli Bələdiyyəsinin Xıxanı kəndində məskunlaşmış ekomiqrantlarla görüşüb.
Sadaxlı əhalisinin dediyinə görə, onların əsas problemi suvarma sistemlərinin nasazlığı və yanğınsöndürmə-xilasetmə xidmətinə olan məsafədir.
Xıxanıda məskunlaşmış 80 ekomiqrant ailəsi əsasən sosial cəhətdən həssasdır. İllərdir ki, torpaqlarını, evlərini rəsmiləşdirə bilmirlər; həm də yerli özünüidarədən bələdiyyə nəqliyyatının artırılmasını tələb edirlər.

Public Defender Visits Sadakhlo and Khikhani Villages of Marneuli Municipality
On July 29, 2025, the Public Defender of Georgia, Levan Ioseliani, met with the population of the village of Sadakhlo and eco-migrants settled in the village of Khikhani in Marneuli Municipality.
According to the population of Sadakhlo, their main problem is the malfunction of irrigation systems and the far distance from the fire and rescue service.
The 80 families of eco-migrants settled in Khikhani are mostly socially vulnerable. They have been unable to register their lands and houses for years; they also demand from the local self-government to add municipal transport.