Qlobal Vətəndaşlıq Təhsili üzrə İşçi Konfransı
Mayın 17-18-də Qvantsa Davitaşvili mayın 17-də Qlobal vətəndaşlıq təhsili üzrə işçi konfransda iştirak edib. Konfrans çərçivəsində təhsil və insan hüquqları üzrə ekspertlər təlim kursunun hazırlanması üzərində işləmişlər.
Konfrans Birləşmiş Millətlər Təşkilatının Təhsil, Elm və Mədəniyyət Təşkilatının (YUNESKO) himayəsi altında Asiya-Sakit Okean Təhsil Mərkəzi (APCEIU) ilə tərəfdaşlıq çərçivəsində keçirilib və Gürcüstanda müəllimlər, məktəb rəhbərliyi və valideynlər üçün qlobal vətəndaşlıq təhsilini təqdim etmək məqsədi daşıyır. Qlobal vətəndaşlıq təhsili prosesində insan hüquqları məsələlərinin təlim kursuna inteqrasiyası mühüm əhəmiyyət kəsb edir, ona görə də Xalq Müdafiəçisi Aparatı əməkdaşlığı davam etdirəcək və iş prosesinə cəlb olunacaq.

Working Conference on Global Citizenship Education
Gvantsa Davitashvili, Head of the Human Rights Education Department of the Public Defender's Office, attended a working conference on global citizenship education on May 17-18. Within the framework of the conference, education and human rights experts worked on the development of a training course.
The conference was held in partnership with the UNESCO Asia-Pacific Centre of Educationfor International Understanding (APCEIU) and aims to introduce global citizenship education for teachers, school administration and parents in Georgia. In the process of global citizenship education, it is crucial to integrate human rights issues into the training course. Therefore, the Public Defender’s Office will continue cooperation and involvement in the work process.