Gürcüstanın Xalq Müdafiəçisi Vaşinqtonda rəsmi görüşlərini davam etdirir
Gürcüstanın Xalq Müdafiəçisi Levan İoseliani Vaşinqtonda görüşlərini davam etdirir. İclaslarda müzakirə olunan əsas məsələ Avropa İttifaqı statusunun alınması üçün həyata keçiriləcək 12 bəndlik plandır. Bu istiqamətdə məmurlar ən çox ədalət, qütbləşmə və media azadlığı məsələlərinə maraq göstəriblər.
Vaşinqtonun əsas mesajı Gürcüstanda demokratik proseslərə və müstəqil institutlara dəstək olaraq qalır.
Xalq Müdafiəçisi Dövlət Katibinin Demokratiya, İnsan Haqları və Əmək (DRL) üzrə ikinci müavini Nikol Çulik və həmin büronun Avropa Departamentinin rəhbəri Kris Andersen ilə görüşüb; Ədliyyə Departamentində Jim Felt və Steve Rosembauma. Ağ Evdə Milli Təhlükəsizlik Şurasının Cənubi Avropa və Cənubi Qafqaz üzrə direktoru Bridcet Rayan ilə də görüşlər keçirilib.

Public Defender of Georgia Continues Official Meetings in Washington
Public Defender of Georgia Levan Ioseliani continues to hold meetings in Washington. The 12-point plan to be implemented in order to receive candidate status from the European Union was the main issue discussed at the meetings. Officials showed particular interest in issues of justice, polarization and freedom of the media.
The main message of Washington remains the support for the democratic processes and independent institutions in Georgia.
The Public Defender met with Nicole Chulick, Deputy Assistant Secretary for Democracy, Human Rights and Labor (DRL), and Chris Andersen, DRL/EUR Director, as well as Jim Felt and Steven Rosenbaum at the Department of Justice. Meetings were also held at the White House with Brigid Ryan, DirectorforSouthern EuropeandSouth Caucasus at theNational Security Council.