Gürcüstanın Xalq Müdafiəçisi Avropa İttifaqının Gürcüstandakı səfiri ilə görüşüb
29 sentyabr 2022-ci il tarixində Gürcüstanın Xalq Müdafiəçisi Nino Lomcaria Avropa İttifaqının Gürcüstana yeni təyin olunmuş səfiri Pavel Herçinski ilə görüşüb.
Giriş iclasında Nino Lomjaria səfirə Gürcüstanda insan hüquq və azadlıqlarının müdafiəsi ilə bağlı mövcud vəziyyət, Xalq Müdafiəçisi Aparatının prioritetləri və insan hüquqları institutlarının üzləşdiyi problemlər barədə məlumat verib. Söhbət həmçinin Gürcüstanın Avropa perspektivindən, üzvlüyə namizəd statusu ilə bağlı Avropa İttifaqının 12 öhdəliyinin yerinə yetirilməsi məsələsindən də danışılıb.

On September 29, 2022, Nino Lomjaria, Public Defender of Georgia, met with Pawel Herczynski, the newly appointed Ambassador of the European Union to Georgia.
At the introductory meeting, Nino Lomjaria informed the Ambassador about the current situation of human rights and freedoms in Georgia, the priorities of the Public Defender's Office and the challenges faced by human rights institutions. Other issues discussed included Georgia's European perspective and implementation of 12 obligations of the European Union relating to the status of a candidate country.