Gürcüstanın Xalq Müdafiəçisi Avropa Parlamentinin deputatı Sergey Laqodinski ilə görüşüb
16 aprel 2025-ci il tarixində Gürcüstanın Xalq Müdafiəçisi Levan İoseliani Avropa Parlamentində Yaşıllar Qrupunun və Avropa Azad Alyansı koalisiyasının üzvü Sergey Laqodinski ilə görüşüb.
Görüşdə tərəflər ölkədə insan hüquqlarının müdafiəsi baxımından mövcud vəziyyəti müzakirə ediblər; Onlar aksiyalar zamanı saxlanılanların məhkəmə prosesinin gedişi və Xalq Müdafiəçi Aparatının rolunu müzakirə ediblər.
Xalq Müdafiəçisi həmçinin Avropa Parlamentarisini Xalq Müdafiəçisi Aparatının mandatı və İnsan Hüquqları və Azadlıqlarının Vəziyyətinə dair 2024-cü il Parlament Hesabatının əsas nəticələri və çağırışları ilə də tanış edib.

On April 16, 2025, Levan Ioseliani, Public Defender of Georgia, met with Sergey Lagodinsky, a member the Group of the Greens/European Free Alliance of the European Parliament.
The human rights situation in the country, the progress of the trials of those detained during the protests and the role of the Public Defender's institution were the topics of discussion at the meeting.
The Public Defender also introduced the MEP to the mandate of the Public Defender's Office and the main findings and challenges in the 2024 Parliamentary Report on the Situation of Human Rights and Freedoms.