Xalq Müdafiəçisi Martkofidəki məhdud imkalı şəxslər üçün olan pansionatda olub
13 aprel 2023-cü il tarixində Gürcüstanın Xalq Müdafiəçisi Levan İoseliani və Xalq Müdafiəçisinin müavini Natia Culakidze İnsan Alveri Qurbanlarına Dövlət Qayğı və Yardım Agentliyinin ərazi bölməsinə - “Martkofi məhdud imkalı şəxslər üçün olan Pansionat”a baş çəkiblər.
Xalq Müdafiəçisi benefisiarlarla söhbət edib, pansionatın infrastrukturuna, o cümlədən yaşayış sahələrinə, mətbəxə, yeməkxanaya və hamamlara baxış keçirib.
Qurumun aparat rəhbəri ilə görüşdə xalq müdafiəçisi mövcud problemlərdən və onların həlli zərurətindən danışıb.

Public Defender Visits Martkopi Assisted Living Facility for Persons with Disabilities
On April 13, 2023, Public Defender Levan Ioseliani and the Deputy Public Defender Natia Julakidze visited the territorial unit of the Agency for State Care and Assistance for Victims of Trafficking - Martkopi Assisted Living Facility for Persons with Disabilities.
The Public Defender talked to the beneficiaries, viewed the infrastructure of the facility, including living space, kitchen, dining area and bathrooms.
During the meeting with the head of the facility’s administration, the Public Defender spoke about the existing challenges and emphasized the need for finding solutions.