Bank of Georgia əməkdaşları üçün əmək münasibətlərində bərabərlik məsələləri üzrə təlim
13 iyun 2023-cü il tarixində Xalq Müdafiəçisi Aparatının Bərabərlik Departamentinin nümayəndələri ASC Bank of Georgia-nın İnsan Resurslarının İdarə Edilməsi Departamentinin əməkdaşları ilə məlumat təlimi keçirdilər.
İclas əmək münasibətlərində bərabərlik məsələsinə həsr olunub. İştirakçılar bərabərlik hüququnun mahiyyəti, qeyri-bərabər rəftar hallarının müəyyən edilməsi və onlara reaksiya verilməsi mexanizmləri və metodologiyası haqqında ətraflı məlumat əldə ediblər. Həmçinin əmək və müqavilədən əvvəlki münasibətlərdə bərabərliyin təmin edilməsi ilə bağlı dövlət müdafiəçisinin təcrübəsinə də diqqət yetirilib.
Xalq Müdafiəçisi Aparatı özəl şirkətlərin bərabərlik məsələləri üzrə biliklərin artırılmasına yönəlmiş fəaliyyətlərdə fəal iştirak etmək təşəbbüslərini və istəyini alqışlayır. Xalq Müdafiəçisi bərabərliyin təmin olunması prosesində maarifləndirmə fəaliyyətini, maarifləndirmə tədbirlərini ən mühüm komponent hesab edir və bu istiqamətdə müxtəlif qurum və təşkilatlarla əməkdaşlığı davam etdirir.

Training for Bank of Georgia Employees on Issues of Equality in Labour Relations
On June 13, 2023, representatives of the Equality Department of the Public Defender’s Office conducted information training for the employees of the Human Resources Department of JSC Bank of Georgia.
The theme of the meeting was equality in labour relations. The participants received detailed information on the essence of the right to equality, the mechanisms and methodology for identifying unequal treatment and responding to it. Attention was also focused on the practice of the Public Defender in relation to ensuring equality in labour and pre-contractual relations.
The Public Defender’s Office welcomes the initiatives and willingness of private companies to actively engage in the activities aimed at increasing awareness of equality issues. The Public Defender considers educational activities and awareness-raising measures as the most important component in the process of ensuring equality, and in this regard, he will continue to cooperate with various agencies and organizations.