Xalq Müdafiəçisi Abxaziya Muxtar Respublikası hökumətinin sədri ilə görüşüb
27 mart 2023-cü il tarixində Gürcüstanın Xalq Müdafiəçisi Levan İoseliani Abxaziya Muxtar Respublikası Hökumətinin sədri Ruslan Abaşidze və Abxaziyanın ədliyyə və mülki inteqrasiya naziri Nana Qabeliya ilə görüşüb.
Cənab Ruslan Levan İoselianı Xalq Müdafiəçisi vəzifəsinə seçilməsi münasibətilə təbrik edib, ona uğurlar arzulayıb və gələcək əməkdaşlığa ümid etdiyini bildirib.
İclasda işğal olunmuş ərazilərdə yaşayan əhalinin sərbəst hərəkəti, sənədləşmə problemləri, o cümlədən təhsil və səhiyyə xidmətlərindən istifadə imkanları müzakirə olunub.
Görüşdə Levan İoseliani işğal altındakı Sxinvali regionunda və işğal olunmuş Abxaziyada yaşayan əhalinin hüquqi vəziyyətinə diqqət çəkib və onların ehtiyaclarının Xalq Müdafiəçisi Aparatı üçün prioritet olduğunu qeyd edib.
Giriş xarakterli görüşdə Gürcüstanın Xalq Müdafiəçisi münaqişədən zərər çəkmiş regionlarda insan hüquqları məsələləri üzrə müşaviri Meri Koçlamazaşvili də iştirak edib.

Public Defender Meets with Chairman of Government of Autonomous Republic of Abkhazia
On March 27, 2023, Levan Ioseliani, Public Defender of Georgia, met with Ruslan Abashidze, Chairman of the Government of the Autonomous Republic of Abkhazia, and Nana Gabelia, Minister of Justice and Civil Integration of Abkhazia.
Mr. Ruslan congratulated Levan Ioseliani on his election to the Public Defender’s position, wished him success and expressed his hope for future cooperation.
The topics discussed at the meeting included the freedom of movement of people living in the occupied territories, their documentation problems, access to education and health care.
Levan Ioseliani drew attention to the rights situation of people living in the occupied regions of Tskhinvali and Abkhazia and noted that their needs were a priority for the Public Defender’s Office.
The meeting of an introductory nature was also attended by the Adviser to the Public Defender of Georgia on Human Rights in Conflict-Affected Regions - Meri Kochlamazashvili.