Şida Kartli Gender Bərabərliyi Şurasının üzvləri ilə məlumatlandırma görüşləri
2020-ci ilin sentyabr ayında Gürcüstanın Xalq Müdafiəçisi Aparatının Gender Departamentinin nümayəndələri Sofio Rusetski və Tamar Tsxovrebadze, Şida Kartli (Xaşuri, Kareli, Kaspi, Qori) Bələdiyyələrinin Gender Bərabərliyi Şurasının üzvləri ilə məlumatlandırma görüşləri keçirdilər.
İclasın məqsədi yeni koronavirusu pandemiyası zamanı Gender Bərabərliyi Şuralarının üzləşdiyi çətinliklər və bələdiyyələrdə ortaya çıxan problemlər haqqında məlumat almaq idi. İclas iştirakçıları yoxsulluğu və sosial vəziyyətin ağırlaşmasını xüsusi çağırış adlandırdılar. Onlar məişət zorakılığı hallarının artmasından, cəmiyyətdə mövcud olan mövhumat və stereotiplərdən danışıblar.
Ölkədəki məhdudiyyətlər səbəbindən bələdiyyələr Gender Bərabərlik Şuraları planlaşdırılmış işləri həyata keçirə bilmədilər və ölkədəki məhdudiyyətlər səbəbindən Bələdiyyə Cinsi Bərabərlik Şuraları planlaşdırılmış işləri həyata keçirə bilmədi. Şura üzvləri yuxarıda göstərilən məsələlərin həllində fəal şəkildə iştirak etmək istəsələr də, bələdiyyədə gender bərabərliyi fəaliyyət planlarının icrası üçün lazımi büdcənin olmaması onların düzgün fəaliyyət göstərməsinə mane olur.
Gürcüstanın Xalq Müdafiəçisi Aparatının Gender Departamenti, Gürcüstanın müxtəlif bölgələrində Gender Bərabərliyi Şurasının üzvləri ilə məsafəli görüşlər keçirməyə davam edir.

Information Meetings with Members of Shida Kartli Gender Equality Council
In September 2020, Sophio Rusetski and Tamar Tskhovrebadze, representatives of the Gender Department of the Public Defender's Office of Georgia, held remote informational meetings with members of the Gender Equality Council of Shida Kartli municipalities (Khashuri, Kareli, Kaspi, Gori).
The purpose of the meeting was to get information about the challenges faced by the Gender Equality Councils during the novel corona virus pandemic and the problems that have arisen in the municipalities. Poverty and complicated social situation were named as major challenges. Increase in the cases of domestic violence and the prejudices and stereotypes of the society were also discussed at the meeting.
Due to the restrictions introduced in the country, the municipal Gender Equality Councils have not been able to carry out the activities they had planned. Although members of the Councils are actively trying to participate in the elimination of the above-mentioned problems, their proper functioning is hampered by the lack of municipal budget for gender equality action plans.
The Gender Department of the Public Defender's Office of Georgia continues to hold remote meetings with members of the Gender Equality Council in different regions of Georgia.