Qadın Hüquqlarına dair Xalq Müdafiəçisi Aparatının məlumat iclasları
2021-ci ilin iyun ayında Xalq Müdafiəçisi Aparatının Gender Departamenti və Qərbi Gürcüstan şöbəsi İmereti, Guria, Acarıstan, Samegrelo və Zemo Svaneti bölgələrinin bələdiyyələrində məlumat görüşləri təşkil etdi.
İclasları Gürcüstanın Xalq Müdafiəçisi Aparatının Gender Departamentinin nümayəndəsi Ana Lobjanidze idarə edib, gender əsaslandırılmasının vacibliyi və əldə olunmasını təmin edən prinsiplərdən danışıb. Həmçinin iclas iştirakçıları yerli özünüidarəetmə orqanlarının Gender Siyasətinin Qiymətləndirilməsi Sorğusunun nəticələri, əsas tapıntılar və tövsiyələr ilə tanış oldular. İclasın sonunda iştirakçılar Xalq Müdafiəçisinin mandatı, imkanları və funksiyaları haqqında məlumat aldılar.
Görüşlər zamanı gender bərabərliyinə və qadın hüquqlarının yaxşılaşdırılmasına kömək edəcək gələcək əməkdaşlıq addımları da planlaşdırıldı.
İclaslarda Bələdiyyə Gender Bərabərliyi Şurasının üzvləri, gender məsələləri üzrə məsul şəxslər / məsləhətçilər, Acarıstan Ali Şurasının üzvləri, yerli QHT nümayəndələri, tələbələr, sosial işçilər, polis, kənd qadınları və digər maraqlı tərəflər iştirak etdilər.

In June 2021, information meetings were organized by the Gender Department and the Western Georgia Division of the Public Defender's Office in the municipalities of Imereti, Guria, Adjara, Samegrelo and Zemo Svaneti regions.
Meetings were chaired by Ana Lobzhanidze, a representative of the Gender Department of the Public Defender's Office of Georgia, who spoke about the importance of gender mainstreaming and the principles that ensure its achievement. In addition, participants in the meeting were informed of the results of the study on the assessment of local self-governments’ gender policy, its key findings and recommendations. At the end of the meeting, participants received information about the mandate, capabilities and functions of the Public Defender.
Future cooperation steps were also planned during the meetings, which will contribute to the achievement of gender equality and improvement in the rights situation of women.
The meetings were attended by members of the municipal gender equality councils, advisors/persons responsible for gender issues, members of the Supreme Council of Adjara, representatives of local non-governmental organizations, students, social workers, police officers, rural women and other stakeholders.