Litva Respublikasının səfiri ilə görüş
11 oktyabr 2021 -ci ildə Xalq Müdafiəçisi Nino Lomjariya və Müdafiəçinin müavini Giorgi Burjanadze Litva Respublikasının Gürcüstandakı Fövqəladə və Səlahiyyətli Səfiri Andrius Kalindra ilə görüşdülər.
Görüşdə ölkədə insan hüquqlarının müdafiəsi sahəsində ümumi vəziyyət müzakirə olundu, demokratik təsisatların gücləndirilməsinin vacibliyi müzakirə edildi, gələcək əməkdaşlıq planları razılaşdırıldı.
Xalq Müdafiəçisi Litva Respublikasının bir tərəfdən ölkə daxilində demokratik dəyərlərin bərqərar olması və Avropaya inteqrasiya prosesində ardıcıl olaraq Gürcüstana göstərdiyi böyük dəstəyə görə səfirə təşəkkür etdi.

Meeting with Ambassador of Republic of Lithuania
On October 11, 2021, Public Defender Nino Lomjaria and Deputy Public Defender Giorgi Burjanadze met with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Lithuania to Georgia, Andrius Kalindra.
General human rights situation, importance of strengthening democratic institutions and plans for future cooperation were discussed at the meeting.
The Public Defender thanked the Ambassador for the great support that the Republic of Lithuania has consistently provided to Georgia in establishing democratic values ​​within the country and in the process of European integration.