Xalq Müdafiəçisi Məhdud İmkanlı Şəxslər Şəbəkəsinin üzv təşkilatları və fəalları ilə görüşüb
19 mart 2025-ci il tarixində Gürcüstanın Xalq Müdafiəçisi Levan İoseliani Gürcüstan Məhdud İmkanlı Şəxslər Şəbəkəsinin birgə iclasında iştirak edib, burada Məhdud İmkanlı Şəxslərin hüquqlarının qorunması və müdafiəsi üzrə tədbirlər müzakirə olunub.
Gürcüstanın Xalq Müdafiəçisi çıxışında Məhdud İmkanlı olan şəxslərin hüquqları sahəsində Aparat tərəfindən müəyyən edilmiş əsas çağırışlara nəzər salıb. O, Məhdud İmkanlı olan şəxslərin qərarların qəbulu prosesinə daxil edilməsinin vacibliyi, Məhdud İmkanlı olan şəxslərlə bağlı statistik məlumatların tərtib edilməsi və seçkilərdə müstəqil iştirak problemlərindən danışıb; Psixi sağlamlıq problemləri olan insanların ehtiyaclarına xüsusi diqqət yetirilib.
O, fiziki mühit, informasiya və kommunikasiyaya çıxış, eləcə də Məhdud İmkanlı olan şəxslər/uşaqlar üçün məqsədyönlü reabilitasiya proqramları və inklüziv təhsil sahələrində sistemli problemləri vurğuladı.
Xalq Müdafiəçisi Məhdud İmkanlı olan şəxslərin hüquqlarının müdafiəsi istiqamətində fəal işləyir, monitorinq aparır, araşdırmalar aparır və fərdi işlərə baxır. Xalq müdafiəçisi müəyyən edilmiş problemləri və onların aradan qaldırılmasına cavabdeh olan dövlət qurumları üçün hazırlanmış tövsiyələri illik parlament və xüsusi hesabatlarında əks etdirir.