Xalq Müdafiəçisi klinikada polis nəticəsində zərər çəkmiş şəxslərə baş çəkib
3 dekabr 2024-cü ildə Gürcüstanın Xalq Müdafiəçisi Levan İoseliani İnqoroqva Universitetinin Klinikasına gəldi və etirazı dağıtmaq üçün davam edən polis əməliyyatının qurbanlarını ziyarət etdi.
Xalq Müdafiəçinin sözlərinə görə, vətəndaşlar daha çox başından xəsarət alıblar.
Xalq müdafiəçisi bir daha Daxili İşlər Nazirliyini zorakı həbs üsullarından əl çəkməyə və yalnız qanun çərçivəsində hərəkət etməyə çağırır. Bundan əlavə, Xüsusi İstintaq Xidməti zorakılıq və qeyri-insani rəftarda şübhəli bilinən şəxslərin müəyyən edilməsi və onların məsuliyyəti məsələsinin müəyyən edilməsi üçün vaxtında və səmərəli araşdırma aparmalıdır.

Public Defender Visits Victims of Police Violence at Clinic
On December 3, 2024, the Public Defender of Georgia, Levan Ioseliani, went to the Ingorokva University Clinic and visited the victims of the police operation carried out to crack down on a rally.
According to the Public Defender, the citizens mainly have head injuries.
The Public Defender once again calls on the Ministry of Internal Affairs to stop using violent methods of detention and act only within the framework of the law. In addition, the Special Investigation Service should conduct a timely and effective investigation in order to identify those suspected of violence and inhuman treatment and to hold them responsibile.