Xalq Müdafiəçisi Strasburqda Avropa Şurasının Baş katibi ilə görüşüb
27 mart 2025-ci il tarixində Gürcüstanın Xalq Müdafiəçisi Strasburqda Avropa Şurasının Baş katibi Alain Berset ilə görüşüb.
İclasda Xalq Müdafiəçisi baş katibə Gürcüstanda insan haqlarının vəziyyəti ilə bağlı məlumat verib. Söhbət zamanı media, ifadə və sərbəst toplaşma azadlığı hüquqlarının həyata keçirilməsi ilə bağlı mövcud vəziyyət, son dövrlərdə qanunvericilikdə baş verən yeniliklər və qeyd olunan dəyişikliklərlə bağlı Xalq Müdafiəçisinin fikirləri müzakirə olunub.
Xalq Müdafiəçisi və Xalq Müdafiəçisinin birinci müavini Tamar Qvaramadze Strasburqda Avropa Şurasının İnsan Hüquqları və Qanunun aliliyi Direktorluğunun rəhbəri və İşgəncələrə Qarşı Komitənin icraçı katibi ilə də görüşüb.

Public Defender Meets with CoE Secretary General in Strasbourg
On March 27, 2025, the Public Defender of Georgia, Levan Ioseliani, met with the Secretary General of the Council of Europe, Alain Berset, in Strasbourg.
The Public Defender provided the Secretary General with information on the human rights situation in Georgia, discussed the current situation in terms of the realization of the rights of freedom of the media, freedom of expression and assembly, as well as recent legislative developments and the Public Defender's opinions on the aforementioned changes.
The Public Defender and the First Deputy Public Defender Tamar Gvaramadze also met with the Director General of Human Rights and Rule of Law of the Council of Europe and the Executive Secretary of the Committee against Torture in Strasbourg.