Xalq Müdafiəçisi insan alveri qurbanlarına dövlət qayğı və yardım agentliyinin rəhbəri ilə görüşüb
2 noyabr 2023-cü il tarixində Gürcüstanın Xalq Müdafiəçisi Levan İoseliani İnsan Alveri Qurbanlarına Dövlət Qayğı və Yardım Agentliyinin rəhbəri Rusudan Koxodze ilə görüşüb.
Uşaqların, qocaların, məhdud imkanlıların, zorakılıq və insan alveri qurbanlarının insan hüquqlarının müdafiəsi İdarənin fəaliyyətinin prioritet istiqaməti olduğundan, Xalq Müdafiəçisi Aparatı dövlət himayəsində olan benefisiarların vəziyyətinə xüsusi diqqət yetirir. Qurumun təqdim etdiyi məlumatlar Xalq Müdafiəçisi Aparatının fəaliyyətini həyata keçirməsinə xeyli kömək edir.
Xalq Müdafiəçisi Rusudan Koxodzeni vəzifəyə təyin olunması münasibətilə təbrik edib və dövlət qayğısı ilə insan alveri qurbanlarına yardım agentliyi arasında əməkdaşlığın daha da səmərəli və uğurlu olacağına ümid etdiyini bildirib.

Public Defender Meets with Head of Agency for State Care and Assistance for Victims of Trafficking
On November 2, 2023, Levan Ioseliani, Public Defender of Georgia, met with Rusudan Kokhodze, Head of the Agency for State Care and Assistance for Victims of Trafficking.
The Public Defender’s Office pays special attention to the situation of the beneficiaries under state care, since the protection of the rights of children, older people, persons with disabilities, victims of violence and trafficking is a priority direction of the Office. The information provided by the Agency significantly helps the Office to carry out its activities.
The Public Defender congratulated Rusudan Kokhodze on her appointment and expressed his hope for more fruitful and successful cooperation with the Agency for State Care and Assistance for Victims of Trafficking.