İrqçilik və Dözümsüzlüyə Qarşı Avropa Komissiyasının (ECRI) icraçı katibi ilə görüş
24 may 2023-cü il tarixində Gürcüstanın Xalq Müdafiəçisi Levan İoseliani İrqçilik və Dözümsüzlüyə Qarşı Avropa Komissiyasının (ECRI) icraçı katibi Yohan Fridstedt və katibliyin Strasburqdakı nümayəndəsi Julieta Bisiuli ilə görüşüb.
İclasda Gürcüstanda bərabərlik baxımından mövcud vəziyyət nəzərdən keçirilib, azlıqların hüquqları, nifrət cinayətlərinin araşdırılması məsələləri və bu istiqamətdə hazırlanmış Xalq Müdafiəçisinin tövsiyələri vurğulanıb.
Levan İoseliani Xalq Müdafiəçisinin xüsusi mandatı - ayrı-seçkiliyə qarşı mexanizm haqqında danışıb ki, bu da quruma ölkədə bərabərlik vəziyyətinə nəzarət etmək və monitorinq etmək səlahiyyətini verir. Tərəflər həmçinin ECRI ilə Gürcüstanın Xalq Müdafiəçisi Aparatı arasında sıx əməkdaşlığın perspektivlərini müzakirə ediblər.

Meeting with Executive Secretary of European Commission against Racism and Intolerance (ECRI)
Levan Ioseliani, Public Defender of Georgia, met with Johan Friestedt, Executive Secretary of the European Commission against Racism and Intolerance (ECRI), and Ioulietta Bisiouli, a representative of the Secretariat, in Strasbourg, on May 24, 2023.
The situation of equality in Georgia, the rights of minorities, the investigation of hate crimes and the recommendations of the Public Defender developed in this direction were reviewed at the meeting.
Levan Ioseliani spoke about the special mandate of the Public Defender - the anti-discrimination mechanism, which empowers the institution to supervise and monitor the state of equality in the country. The parties also discussed the prospects of close cooperation between the Public Defender’s Office of Georgia and the European Commission against Racism and Intolerance.