Xalq Müdafiəçisi Aparatı Səhiyyə Nazirliyi ilə axondroplaziya diaqnozu qoyulmuş uşaqların valideynləri arasında bir sıra məsələlərə dair razılaşmanı alqışlayır
Xalq Müdafiəçisi Levan İoseliani aparatın vasitəçiliyi əsasında Səhiyyə Nazirliyi ilə axondroplaziya diaqnozu qoyulmuş uşaqların valideynləri arasında konstruktiv dialoqu və bir sıra məsələlər üzrə razılaşmanı alqışlayır. Nəticədə, valideynlər kanslerdəki 24 saatlıq aksiyaya son qoyurlar.
Gürcüstanın Xalq Müdafiəçisi Aparatı Səhiyyə Nazirliyində nadir xəstəliklər problemi ilə məşğul olan koordinasiya şurasında fəaliyyətini davam etdirir və ümid edir ki, yaxın gələcəkdə uşaqların mənafeyinə əsaslanaraq, profilaktik tədbirlər üçün lazımi protokol və təlimatlar hazırlanacaq, axondroplaziya idarəsi yaradılacaq və onlar müvafiq müalicə ilə təmin olunacaqlar.

Public Defender Welcomes Agreement on Number of Issues between Ministry of Health and Parents of Children Diagnosed with Achondroplasia
Public Defender Levan Ioseliani welcomes the constructive dialogue and an agreement reached n a number of issues between the Ministry of Health and the parents of children diagnosed with achondroplasia based on the mediation of the Office. As a result, the parents are calling off their 24-hour rallies in front of the state chancellery.
The Public Defender’s Office continues to work in the coordination council working on the issue of rare diseases in the Ministry of Health and hopes that, based on the best interests of children, the necessary protocol and guidelines will be developed in the near future for the management of achondroplasia and appropriate treatment will be provided to children diagnosed with the disease.