300 Araqveli adına Tbilisi N75 dövlət məktəbinin şagirdləri ilə görüş
12 dekabr 2023-cü il tarixində İnsan Hüquqlarının Müdafiəsi Gününə həsr olunmuş həftəlik çərçivəsində İnsan Hüquqları üzrə Maarifləndirmə Departamentinin rəhbəri Qvantsa Davitaşvili 300 Araqveli adına Tbilisi 75 saylı ictimai məktəbinin şagirdləri ilə görüşdü.
Görüşdə şagirdlər Xalq Müdafiəçisinin mandatı, şöbənin insan hüquqlarının maarifləndirilməsi istiqamətində fəaliyyəti, müxtəlif istiqamətlər üzrə keys təcrübəsi və insan hüquqlarının müdafiəsi istiqamətində mövcud çağırışlarla tanış olublar. Görüş interaktiv olub və uşaqlar üçün Xalq Müdafiəçisinin uşaq hüquqları ilə bağlı səlahiyyətləri və fəaliyyətləri xüsusilə maraqlı olub.

Meeting with Students of Tbilisi 300 Aragveli Public School No. 75
On December 12, 2023, within the framework of the week dedicated to the Human Rights Day, the Head of the Department of Human Rights Education, Gvantsa Davitashvili, met with Students of Tbilisi 300 Aragveli Public School No. 75.
The students received information about the mandate of the Public Defender, the activities of the Department in the direction of human rights education, the practice of case studies in different directions and the challenges existing in terms of protection of human rights. The meeting was interactive and the children showed special interest in the mandate and activities of the Public Defender in relation to children's rights.