İnsan Hüquqları üzrə Maarifləndirmə Şöbəsinin məktəb şagirdləri ilə görüşü
27 iyun 2024-cü il tarixində Xalq Müdafiəçi Aparatının İnsan Hüquqları üzrə Maarifləndirmə Departamentinin əməkdaşları Qvantsa Davitaşvili, Giorgi Kvirikaşvili və Ana Çubinidze məktəb şagirdləri ilə görüşüblər. Görüşün məqsədi Xalq Müdafiəçisi Aparatının fəaliyyəti və təcrübəsi ilə tanışlıq olub. Görüş zamanı çıxış edənlər Xalq Müdafiəçisinin təhsil mandatı, insan hüquqlarının müdafiəsi sahəsində Xalq Müdafiəçisinin fəaliyyət mexanizmləri və Aparatın yaranma tarixindən danışıblar.
Görüş Gürcüstanın Amerika Hökuməti Mübadilə Proqramları İştirakçıları Assosiasiyasının (EPAG) dəstəyi ilə keçirilib.

Meeting of Human Rights Education Department with School Students
On June 27, 2024, Gvantsa Davitashvili, Giorgi Kvirikashvili and Ana Chubinidze, employees of the Department of Human Rights Education of the Public Defender’s Office, met with school students. The purpose of the meeting was to share information about the activities and practices of the Public Defender’s Office. The speakers talked about the educational mandate of the Public Defender, the mechanisms of the Public Defender in the field of protection of human rights and the history of the creation of the Office.
The meeting was supported by the US Government Exchange Program Alumni Association of Georgia (EPAG).