«Հանրային ծառայության մեջ էթիկա և ազնվություն» թեմայով դասընթաց Վրաստանի Ժողովրդական պաշտպանի գրասենյակի աշխատակիցների համար
2023 թվականի նոյեմբերի 27-ից դեկտեմբերի 1-ը Ժողովրդական պաշտպանի Թբիլիսիի և շրջանների գրասենյակի աշխատակիցները վերապատրաստում են անցել «Էթիկան և ազնվությունը հանրային ծառայության մեջ» թեմայով։
Դասընթացի շրջանակներում մասնակիցները տեղեկացան հանրային ծառայության մեջ էթիկայի կարևորության և արժեքների մասին: Տեղեկություններ են ստացվել քաղաքացիակենտրոն միջավայր ստեղծելու և ամբողջականության հայեցակարգի վերաբերյալ։
Հրավիրված դասընթացավարը մանրամասն խոսեց կազմակերպչական մշակույթի կարևորության և ազդեցության մասին անձնական և կազմակերպչական ամբողջականության վրա: Ընդգծվել է կոռուպցիայի կանխարգելման և էթիկական երկընտրանքների կարևորությունն ու մեխանիզմները։
Աշխատանքային ընթացքն ընթացավ խմբային առաջադրանքների, համապատասխան ներկայացումների և քննարկման պայմաններում։
Դասընթացը վարում էր իրավագիտության դոկտոր, Ուկրաինայի Պետական ​​ծառայության բյուրոյի վերլուծական բաժնի ղեկավար Իրինա Աղապիշվիլին։
Միջոցառումն անցկացվել է Միացյալ Նահանգների զարգացման գործակալության և Ժողովրդական պաշտպանի գրասենյակի (USAID-PDO) համագործակցության ծրագրի ֆինանսական աջակցությամբ։

Training on „Ethics and Good Faith in Public Service“ for Employees of Public Defender’s Office
From November 27 to December 1, 2023, training was held for Tbilisi and regional employees of the Public Defender’s Office. The theme of the training was: Ethics and Good Faith in Public Service.
Within the framework of the training, the participants received information about the importance and values of ethics in public service, creation of a citizen-centered environment and the concept of good faith.
The trainer spoke in detail about the importance and impact of organizational culture on personal and organizational good faith, and emphasized the importance and mechanisms of corruption prevention, as well as ethical dilemmas.
The work process included group assignments, presentations and discussion.
The training was led by Irina Agapishvili, Doctor of Law, Head of the Analytical Department of the Civil Service Bureau.
The event was held with the financial support of the partnership programme of the United States Development Agency and the Public Defender's Office.