Դասընթաց Ժողովրդական պաշտպանի գրասենյակի աշխատակիցների համար իրավական գրության վերաբերյալ
2023 թվականի հոկտեմբերի 10-11-ը Ժողովրդական պաշտպանի գրասենյակի աշխատակիցները վերապատրաստում են անցել «իրավական գրավոր» թեմայով։ Դասընթացը վարում էր հրավիրված փորձագետ Թամար Թոմաշվիլին։
Փորձագետը ներկայացրեց իրավական գրության հաստատված մեթոդները (օրինակ՝ IRAC և CREAC) և խոսեց իրավական փաստաթղթերի մշակման գործընթացում դրանց կիրառման մեխանիզմների մասին։
Դասընթացին Ժողովրդական պաշտպանի գրասենյակի աշխատակիցները թեմատիկ խմբերում, ըստ փորձագետի առաջարկությունների և դիտողությունների, քննարկեցին տարեկան և հատուկ հաշվետվությունների, սահմանադրական հայցերի, դատարանի կարծիքների և առաջարկությունների գրման տեխնիկան։
Միջոցառումն անցկացվել է Վրաստանի Ժողովրդական պաշտպանի գրասենյակի և ԱՄՆ Միջազգային զարգացման գործակալության (USAID) միջև կնքված դրամաշնորհային համաձայնագրի՝ USAID-PDO գործընկերության ծրագրի շրջանակներում։

Training on Legal Writing for Employees of Public Defender’s Office
On October 10-11, 2023, employees of the Public Defender’s Office were trained on legal writing. The training was led by expert Tamar Tomashvili.
The expert presented the methods of legal writing (e.g. IRAC and CREAC) and talked about the mechanisms of their use in the process of drawing up legal documents.
Employees of the Public Defender’s Office, in thematic groups, discussed the technique of drawing up annual and special reports, constitutional lawsuits, amicus curiae briefs and recommendations in accordance with the expert's recommendations and comments.
The event was held within the framework of the USAID-PDO partnership programme of the grant agreement between the Public Defender’s Office and the United States Agency for International Development (USAID).