სახალხო დამცველის წარმომადგენლები აქციაზე დაკავებულ პირებს ხვდებიან
30 აპრილის ღამიდან მოყოლებული სახალხო დამცველი და მისი რწმუნებულები ადგენენ დაკავებულთა ადგილმდებარეობას და ხვდებიან აქციის მონაწილეებს. ამ დროისთვის თბილისში დიღმისა და ავჭალის, ასევე, ზუგდიდის დროებითი მოთავსების იზოლატორებში უკვე მოინახულეს 22 ადმინისტრაციული წესით დაკავებული პირი და ასევე, კლინიკაში მყოფი „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის“ თავმჯდომარე ლევან ხაბეიშვილი და პარტიის წევრი სოფო ჯაფარიძე. რწმუნებულები ამ დროისთვისაც განაგრძობენ დაკავებულთა მონახულებას, მათ შორის მუნიციპალიტეტებში.
ამ დრომდე ყველა იმ პირზე, ვინც მიუთითა არასათანადო მოპყრობაზე/ძალის გადამეტებაზე, ინფორმაცია მიეწოდება სპეციალურ საგამოძიებო სამსახურს.
შეგახსენებთ, რომ უფლებადარღვევის შემთხვევებზე შეტყობინების მიღების მიზნით, სახალხო დამცველის აპარატის ცხელი ხაზი - 14 81 - მუშაობს 24 საათიან რეჟიმში.
სახალხო დამცველის აპარატი პერიოდულად მოახდენს საზოგადოების ინფორმირებას განხორციელებული ვიზიტებისა და შედეგებისშესახებ.

Since the night of April 30, the Public Defender and his representatives have been establishing the location of the detainees and meeting with the participants in the assembly. As of now, 22 persons detained on administrative charges have already been visited in the detention centers of Digomi and Avchala in Tbilisi, as well as in Zugdidi. They also visited United National Movement Chairman Levan Khabeishvili and party member Sopo Japaridze at the clinic. The Public Defender’s representatives continue to visit detainees, including in the municipalities.
Information on all persons who reported abuse/excessive use of force is being provided to the Special Investigation Service.
We remind you that the hotline of the Public Defender's Office - 14 81 - works 24 hours a day to receive notifications about rights violations.