შეხვედრა ახმეტის მუნიციპალიტეტში მცხოვრებ ქალებთან
2020 წლის 11 თებერვალს სახალხო დამცველის მოადგილე ეკატერინე სხილაძე ახმეტის მუნიციპალიტეტის სოფლებში მცხოვრებ ქალებს შეხვდა და გენდერული თანასწორობის კუთხით სახალხო დამცველის საქმიანობა გააცნო; ქალთა ეკონომიკური დამოუკიდებლობის აუცილებლობაზე, ოჯახში ძალადობის საკითხებსა და რეპროდუქციულ ჯანმრთელობაზე ესაუბრა.
შეხვედრაზე ასევე განიხილეს ქალთა დაბალი ჩართულობის უარყოფით მხარეები სოციალურ-ინფრასტრუქტურული პროექტების დაგეგმვის პროცესში, ადგილობრივ თვითმმართველობასთან მჭიდრო კომუნიკაციის და ქალთა როლის გაძლიერების მნიშვნელობა.

Meeting with Women Living in Akhmeta Municipality
On February 11, 2020, Deputy Public Defender Ekaterine Skhiladze met with women living in the Akhmeta municipality and spoke about the activities of the Public Defender in the field of gender equality, the need for women's economic independence, domestic violence and reproductive health.
The negative consequences of women’s low involvement in the planning of socio-infrastructure projects, importance of close communication with local self-government and the need for strengthening women’s role were other themes of the meeting.