ადამიანის უფლებების სამართლის საუნივერსიტეტო კვირეული
2019 წლის 2 დეკემბერს ადამიანის უფლებების სამართლის საუნივერსიტეტო კვირეული გაიხსნა. ღონისძიების ერთ-ერთი პარტნიორი ორგანიზაცია საქართველოს სახალხო დამცველის აპარატია.
კვირეული გაიხსნა საჯარო ბიბლიოთეკაში საპანელო დისკუსიით - „საპროტესტო აქციების რეტროსპექტივა“, სადაც სხვა გამომსვლელებთან ერთად საქართველოს სახალხო დამცველის მოადგილემ გიორგი ბურჯანაძემ ისაუბრა 20-21 ივნისს ძალის გადამეტების საკითხზე მიმდინარე გამოძიებაზე და სახალხო დამცველის მიერ განხორციელებული მონიტორინგის პროცესზე.
კვირეულის ფარგლებში დაგეგმილია მრავალი ღონისძიება და აკადემიური დისკუსია ადამიანის უფლებების მნიშვნელოვანი საკითხების გარშემო.

University Week of Human Rights Law
The University Week of Human Rights Law was opened on 2 December 2019. One of the partner organizations of the event is the Public Defender's Office of Georgia.
The Week was opened with a panel discussion on “Retrospective of Protests” in the Public Library, where, Deputy Public Defender Giorgi Burjanadze was one of the speakers. He spoke about the ongoing investigation into the excessive use of force on June 20-21 and the monitoring process conducted by the Public Defender of Georgia.
A number of events and academic discussions on important human rights issues are scheduled within the framework of the Week.